Wyjazdy z polski: codziennie
powroty do polski: codziennie
Godziny otwarcia biura: codziennie
Rezerwacje przyjmujemy: codziennie
UWAGA!
Każda rezerwacja musi być potwierdzona w przeddzień wyjazdu
do godz 13:00- w przeciwnym razie zostanie anulowana.

Jak bezpieczne są przewozy busem do Niemiec i innych krajów UE?

busy renault rktrans w trasie

Busy to świetny sposób na przemieszczanie się na trasach międzynarodowych, ale należy podjąć pewne kroki, aby upewnić się, że podróż będzie maksymalnie bezpieczna, szczególnie jeśli podróżujesz w nocy lub na własną rękę.

Decydując się na przewozy do Niemiec bądź innego kraju i podróżując samotnie:

  • zwracaj większą uwagę na swój bagaż podręczny,
  • nie wkładaj portfela do tylnej kieszeni,
  • wszelkie zdarzenia, które budzą Twój niepokój – zgłaszaj kierowcy.

Poza tym możesz być pewny, że decydują się na przewozy do Belgii, Holandii czy Niemiec z wykwalifikowanym przewoźnikiem – nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo, gdyż jest ono zapewnione na wszelkie możliwe sposoby.

Jak firmy transportowe dbają o to, by przewozy do Holandii, Belgii czy Niemiec były bezpieczne?

Przede wszystkim – każdy kierowca jest wykwalifikowany, a zanim trafi do busa – jest wypoczęty i w dobrej formie, bo wie jak duża odpowiedzialność spoczywa na jego barkach.

Zwraca się na to ogromną uwagę, bowiem nie jest to żadną tajemnicą, iż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest zmęczenie kierowcy. Aby temu zaradzić, w UE obowiązują surowe zasady dotyczące liczby godzin pracy kierowców komercyjnych:

  • maksymalny tygodniowy limit jazdy wynosi 56 godzin,
  • maksymalny limit jazdy dzienny – nie więcej niż 9 godzin dziennie.

Do tego warto dodać, iż po okresie prowadzenia pojazdu dłuższym niż 4,5 godziny kierowca musi natychmiast zrobić przerwę trwającą co najmniej 45 minut. Renomowani przewoźnicy absolutnie nie pozwalają sobie na niedbalstwo, bo wiedzą, iż chodzi o kwestię bezpieczeństwa zarówno osób podróżujących danym busem, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo – uzupełnione komfortem jazdy

Poza oczywistą dbałością na temat bezpieczeństwa, w międzynarodowych busach przywiązuje się szczególną uwagę, jeśli chodzi o komfort i higienę jazdy.

W tym celu dba się o schludność pojazdów, czystość i higieniczność. Pojazdy dopuszczone na takie trasy są dobierane z myślą o maksymalnej wygodzie podróżników, by pomimo długiej trasy nie odczuwali dyskomfortu, ale dotarli do miejsca docelowego maksymalnie wypoczęci.

Warto dopytać również o dodatkowe udogodnienia na trasie, jak dostęp do WiFi, czy inne ekstra bonusy, dzięki którym przebycie tras będzie odbywało się w jeszcze większym komforcie. Życzliwy i profesjonalny przewoźnik chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa i wygody w czasie jazdy busem na trasach międzynarodowych.