Wyjazdy z polski: codziennie
powroty do polski: codziennie
Godziny otwarcia biura: codziennie
Rezerwacje przyjmujemy codziennie: codziennie
UWAGA!
Każda rezerwacja musi być potwierdzona w przeddzień wyjazdu
do godz 13:00- w przeciwnym razie zostanie anulowana.

Co warto zobaczyć w Niemczech?

brama brandenburska

Polacy często wyjeżdżają do Niemiec do pracy lub rodziny bądź traktują naszych zachodnich sąsiadów jako doskonałą bazę wypadową do dalszych podróży (ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę niemieckich autostrad). W Niemczech nie brakuje jednak atrakcji turystycznych, dlatego z powodzeniem można zaplanować tutaj urlop. Bliskie sąsiedztwo i wiele busów jeżdżących do Niemiec to także doskonała okazja, aby ciekawie spędzić weekend czy kilka dni wolnego. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Niemczech.

Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem to jeden z głównym punktów komunikacyjnych Europy. Z Polski z powodzeniem można tutaj wygodnie dojechać busem. Miasto zostało zniszczone w czasie alianckich bombardowań II wojny światowej, ale szybko je odbudowano i obecnie tętni życiem. Można znaleźć tutaj wiele atrakcji turystycznych i ciekawie spędzić weekend czy kilka dni lub zaplanować pobyt we Frankfurcie nad Menem w czasie wakacyjnej wycieczki po Niemczech czy Europie.

W centrum miasta królują szklane wieżowce będące siedzibą banków i koncernów. Nieco przypominają one nowojorski Manhattan, dlatego Frankfurt nad Menem często określany jest jako „Nowy Jork Europy”. Warto zobaczyć miasto ze szczytu słynnego Main Tower – szklanego wieżowca mającego 220 m wysokości i aż… 2 550 okien. Kolejnym ciekawym miejscem jest największy wieżowiec Niemiec – Commerzbank Tower o wys. 256 m, który jest przyozdobiony atrium z pięknymi roślinami. Podczas spaceru po Frankfurcie warto również zobaczyć katedrę św. Bartłomieja z XIV wieku, Starą Operę, plac z dawnym ratuszem oraz dom Goethego.

Berlin

Stolica Niemiec doskonale sprawdzi się na weekendowy wypad. Główną atrakcją tego wielomilionowego miasta jest Brama Brandenburska, która codziennie przyciąga całe tłumy turystów pstrykających selfie przy najsłynniejszej budowli Niemiec. Na trasie wycieczki warto zaplanować również Reichstag, czyli siedzibę parlamentu. Budynek zwieńcza charakterystyczna, przeszkolona kopuła. Kolejną wizytówką miasta jest Katedra Berlińska (Berliner Dom). Ogromna kopuła i masywne kolumny robią duże wrażenie. Można zwiedzać wnętrze katedry, przyjemnym miejscem jest także trawnik przed budynkiem, który codziennie gromadzi tłumy (często można tutaj spotkać lokalne zespoły muzyczne przygrywające spacerowiczom). W czasie zwiedzania Berlina nie można pominąć oczywiście słynnego Muru Berlińskiego. Est Side Gallery to fragment muru pomiędzy mostem Oberbaumbrücke, a Dworcem Wschodnim, na którym po obaleniu muru zaczęły powstawać malowidła, hasła i napisy.

Zaplanuj podróż i zarezerwuj komfortowy bus do niemiec od RKTrans.