Wyjazdy z polski: codziennie
powroty do polski: codziennie
Godziny otwarcia biura: codziennie
Rezerwacje przyjmujemy: codziennie
UWAGA!
Każda rezerwacja musi być potwierdzona w przeddzień wyjazdu
do godz 13:00- w przeciwnym razie zostanie anulowana.

Atrakcje turystyczne w Belgii

Bruksela rynek

Polacy postrzegają Belgię przede wszystkim jako miejsce idealne do pracy sezonowej. Warto jednak wiedzieć, że ten niewielki europejski kraj może pochwalić się wieloma pięknymi miastami i zakątkami, które idealnie sprawdzą się na urlop, wycieczkę czy długi weekend. Osoby planujące wyjazd turystyczny do Belgii z powodzeniem mogą skorzystać z przewozów do Belgii kursujących tutaj prosto z Polski. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Belgii.

Bruksela – wizytówka Belgii

Wizytówkę turystyczną Belgii stanowi Bruksela. Stolica tego kraju jest siedzibą najważniejszych instytucji Unii Europejskiej. To tutaj swoją siedzibę ma gmach Parlamentu UE oraz gmach Rady Unii Europejskiej, które warto odwiedzić podczas zwiedzania miasta. Wizytówką miasta jest także Wielki Plac w Brukseli. Jest to rynek w kształcie pięciokąta położony w centrum Brukseli Dolnej, który codziennie przyciąga całe rzesze turystów. Dolne Miasto otoczone jest pięknymi, zabytkowymi kamienicami, wokół których warto zaplanować spacer.

Miłośnicy przyrody w Brukseli znajdą prawdziwą gratkę – Muzeum Nauk Przyrodniczych, które jest jednym z najlepiej wyposażonych tego typu placówek na świecie. Kolejną ciekawostkę stanowi Muzeum Miasta Brukseli, Muzeum Victora Horty (architekt słynący z dzieł w stylu secesyjnym) oraz Królewskie Muzea Sztuk Pięknych (można tutaj podziwiać m.in. słynne obrazy Rubensa).

Co zwiedzić poza Brukselą?

Podczas wycieczki do Belgii warto odwiedzić nie tylko stolicę. W kraju znajduje się wiele innych pięknych zakątków i zabytków. Jednym z nich jest tzw. Flamandzka Wenecja, czyli Brugia. Miasto często określane jest jako „Wenecja Północy”, ponieważ znajdują się tutaj liczne kanały. W Brugii można zobaczyć wiele zabytków z okresu średniowiecza. Jednym z obowiązkowych punktów wycieczki powinien stać się Plac Grote Markt. Na północy placu znajduje się zabytkowa dzwonnica oraz Szpital św. Jana (pochodzący z 1188 roku).

Kolejnym punktem na mapie wycieczki po Belgii może stać się Antwerpia. Wizytówka miejsca jest port oraz zabytkowy Dworzec Kolejowy pochodzący z XIX wieku. W Belgii coś dla siebie znajdą także miłośnicy zamków – w kraju jest aż 300 budowli tego typu udostępnionych dla turystów (najsłynniejszy to Zamek d’Attre).