Wyjazdy z polski: codziennie
powroty do polski: codziennie
Godziny otwarcia biura: codziennie
Rezerwacje przyjmujemy: codziennie
UWAGA!
Każda rezerwacja musi być potwierdzona w przeddzień wyjazdu
do godz 13:00- w przeciwnym razie zostanie anulowana.

Co warto zobaczyć w Holandii?

Holandia to piękny kraj o bogatej historii, kulturze i wielu zachwycających zabytkach. Decydują się na podróż do tego kraju, warto wybrać przewóz busem. Holandia to kraj położony na tyle blisko, że transport nie zajmie zbyt wiele czasu.

Amsterdam – najważniejsze miasto

Holandia, jak przystało na kraj, który dawniej odgrywał znaczną rolę na międzynarodowej arenie, obfituje w różnorakie zabytki, a także posiada wyjątkowo ciekawą architekturę. Warte odwiedzenia są w szczególności większe miasta tego kraju, takie jak Amsterdam czy Rotterdam. Do obu z nich wygodnie dotrzemy wybierając bus do Holandii. Będąc w stolicy kraju wiatraków należy koniecznie przespacerować się na plac Dam, odwiedzić pałac królewski i ratusz. W pobliżu warto wstąpić do kościoła Nieuwe Kerk, w którym odbywają się śluby i koronacje członków rodziny królewskiej. Ciekawe miejsca o urzekającej architekturze to z pewnością tzw. budynki Wagi, gdzie dawniej znajdowały się wszystkie przyrządy i mechanizmy stosowane do ważenia. Jeden z takich obiektów mieścił się również w Amsterdamie. Sposobem na ujrzenie niezapomnianych widoków jest rejs kanałami, których w tym mieście jest ponad 160. Amsterdam stoi również muzeami – do najlepszych należy Rijksmuseum oraz muzeum van Gogha.

Rotterdam i Haga – co warto zobaczyć?

Rotterdam to miasto zniszczone w trakcie II wojny światowej. Mimo to zachowało się kilka miejscowych zabytków, w tym piękny ratusz, hotel New York czy budynek Witte Huis. Miasto słynie z największego portu w Europie. Wybierając bus Polska Holandia prawdopodobnie tyle samo czasu zajmie nam dojazd do Amsterdamu co do Rotterdamu. Nieco dalej położona jest już Haga – siedziba holenderskiej rodziny królewskiej, rządu, parlamentu oraz Międzynarodowego Trybunały Sprawiedliwości. To prawdziwa perła architektoniczna i kulturowa na mapie Holandii. Koniecznie należy wybrać się na wieżę widokową, z której roztacza się imponujący widok na całe miasto. Wartym zwiedzenia jest Pałac Pokoju, centrum Hagi – dziedziniec Binnenhof i Sala Rycerska oraz pobliski staw Hofvijver.

Pozostałe zabytki Holandii

Holandia to nie tylko wielkie metropolie, ale przede wszystkim mniejsze miasta, które zarażają sielskością i optymizmem. Przykładem może być miejscowość Delft, Utrecht czy Leiden. Najwygodniejszą formą dotarcia do tych pomniejszych miast jest właśnie przewóz busem. Holandia kryje w sobie wiele rozmaitych cudów, smaków i doświadczeń. Polecamy wybrać ten kraj jako cel na wycieczkę – weekendową, kilkudniową, a nawet na całe wakacje.